Znovuotevření klubu / Tennis Club Reopened

7. 4. 2020

Vážení hráči a rodiče,

chtěli bychom Vás touto cestou informovat o aktuální situaci a opatření v našem klubu z důvodu nouzového stavu. Areál bude otevřen od středy 7. 4. 2020 v omezeném provozu, tréninky budou probíhat po vzájemné dohodě. Chápeme, že se Vaše situace se zavřením škol velmi změnila, a proto vás žádáme o zaslání Vašich časových možností zatím do 30. 4. 2020 na e-mail: akademie@palaviznertennis.cz.

Šatny a sprchy zůstanou zavřené, ale recepce Vás přes okénko obslouží. Též bychom chtěli apelovat na osobní disciplínu nás všech při dodržování správných hygienických opatření. Věříme, že nastalou situaci společně zvládneme.

Děkujeme za pochopení,

Pála Vízner Tennis


 

Dear parents and players,

We would like to inform you about the current situation and safety measures in our tennis club. From Wednesday, the 7th April, the grounds will be opened in a restricted regime. The tennis practices will be taking place after a mutual agreement. We understand that your situation has changed with the school closures. We kindly ask you to send us your possible times for practices, now only until the 30th April, to the email: akademie@palaviznertennis.cz.

The bathrooms and changing rooms will remained closed, but the reception will be opened through a window. We would like to emphasize the importance of our own personal discipline in following the current hygienical measures. We strongly believe we will handle this situation together.

We thank you for your understanding,

Pála Vízner Tennis

All contents © copyright Pála Vízner